Videó: Ezt a testrészt vitte Áder János Londonba
Becket Szent Tamás vértanú érsek könyökdarabkája 800 éve került Magyarországra, most visszavitték Angliába. Áder és Erdő Péter is részt vesz a nagyszabású rendezvényen.
Becket Szent Tamás vértanú érsek könyökdarabkája 800 éve került Magyarországra, most visszavitték Angliába. Áder és Erdő Péter is részt vesz a nagyszabású rendezvényen.
Azt nem kell különösebben magyarázni, hogy egy szénerőmű közelében milyen biológiai lábnyomok képződnek, s azt se, hogy a szélturbinák keltette zaj lehet-e a környezetére káros hatással. De azt tudományos alapossággal nem vizsgálta eddig senki, hogy egy-egy napelempark létrehozása mivel jár a környezete élővilágára. Nem véletlen, hogy a pótlás éppen a britektől érkezett.
Helyhatósági és regionális parlamenti választásokat tartanak az Egyesült Királyságban, a legtöbben mégis a fővárosra figyelnek.
Megvonnák a tartózkodási engedélyt azon külföldi – nem uniós országból érkezett – munkavállalóktól az Egyesült Királyságban, akik nem keresnek évente legalább 35 ezer fontot. Az új jogszabály már áprilisban hatályba léphet, annak ellenére, hogy a kritikusok szerint erősen diszkriminatív.
Az angol statisztikák megerősítik, amit eddig is sejtettünk: elég nyomorúságos a kint dolgozó magyarok helyzete. A kelet-európaiak – köztük a magyarok – az Egyesült Királyságban többet dolgoznak, de jóval kevesebb pénzért, mint a helyiek, és többnyire olyan munkákat végeznek el, amelyekért az ottani fiatalok nem akarnak vagy nem tudnak lehajolni. Eközben kevesebb szociális juttatást vesznek igénybe, mint a született britek, ráadásul a külföldről érkező munkavállalók magasabban kvalifikáltabbak, mint az adott munkakörben dolgozó britek.
Munka reményében utazott két magyar nő az Egyesült Királyságba, ehelyett szexre és házasságba kényszerítették őket az embercsempészek.
Több mint húszmilliárd forint értékben loptak ázsiai műkincseket brit múzeumokból és aukciósházakból. Főleg jádéból és orrszarvútülökből készült tárgyakra specializálódtak.
Gondolt már arra, hogyan rothad a teste? Most fog.
Úttörő módon, jelentős anyagi támogatást ad a brit kormány négy városnak ahhoz, hogy azokban a villanyautós infrastruktúrát radikális tempóban fejleszthessék. A forintra átszámoltan több mint 16 milliárdból London kap a legkevesebbet.
A Heathrow repülőtere mellett fekvő Stanwell településen lassan már alig tudnak parkolni a helyiek, több utcában is rendszeresen az Uber sofőrei parkolnak, arra várva, hogy felvegyék utasaikat. Azonban a helyiek jelentős részének elege van a helyzetből, a hatóságokhoz fordultak a sofőrök miatt.
Nagyot téved, aki még mindig azt hiszi, hogy az elektromos (és hibrid) autók nem fogják az életünket felforgatni. Európában az idén több mint 75 ezerrel lett több ilyen jármű az utakon, ami brutális méretű éves növekedést jelent.
Elkezdődik az angliai álláspiac kettészakadása, és ez megváltoztathatja a magyar kivándorlók összetételét is. Míg a szakképzettség nélküliek a jövőben egyre nehezebben kaphatnak munkát, a keresett szakmákban éppen ellenkező a helyzet, még a mostaninál is tártabb karokkal várnak mindenkit. Az agyelszívás új korszaka jön, ami nem sok jót ígér az itthon maradóknak.